"A tudás megszerzése, annak továbbadása nagy tett. De még nagyobb annak megtartása, tovább mûvelése"

Események

Nincsenek események

Támogatás

Támogassa Ön is adója 1%-val
iskolánk Szemerések a
Szemeréért Alapítványát!

Adószám: 19673037-1-41

Bankszámlaszám:
10200823-22221575-00000000

A 2004-2005-ös tanévben új arculattal indítottuk el a sport, a művészeti tárgyak és a nyelv magasabb óraszámú oktatását.

Iskolánkban, a 70-es években a Spartacus Sportegyesület támogatásával indult az úszásoktatás. Intézményünk a köztudatban, mint sport iskola vált ismertté. Beindítottuk az atlétika oktatását, de harmadik osztálytól kajak-kenu sportágat is választhatnak a gyermekek, amely az Építők Sportklubbal kötött együttműködési szerződés keretében zajlik. Egykori tanítványunk Seldmayer Ildikó Európa bajnok vízilabdázó támogatásával az UTE Sportegyesületben sajátíthatják el tanulóink a vízilabda sportágat. Valamennyi sportot választó tanulók még heti két órában évfolyam szinten atlétika, labdajáték foglalkozásokon is részt vehetnek.

A nagy múltra visszatekintő művészeti tantárgyak magasabb óraszámú oktatását is tovább folytatjuk. A rajzot, az éneket alsó tagozaton is szakos kollégák tanítják. A délelőtti tanítási órákon kívül a szabadidős órasávban még heti két foglalkozást biztosítunk ezekből a tárgyakból. Ezenkívül heti egy órában alsós énekkar is működik.

Alsós testnevelés órák keretében első-második osztályban egy órában népi táncot tanítunk. Harmadik-negyedik osztályban pedig tartásjavító aerobic oktatás folyik. Évfolyam szinten heti két alkalommal a fakultációs órakeretben néptáncot tanulhatnak a művészetet választó kisgyermekek.

A művészeti tárgyakat választó gyermekek számára színjátszó csoport működik első-második, illetve harmadik-negyedik évfolyamon.

Tanévvégén vizsgaelőadáson mutathatják meg tanulóink tudásukat atlétikából, táncból és színészmesterségből. Az előadás szabadtéren zajlik.

A szabadidős órasávban a szülők kérésére már első osztályosok számára megszerveztük az angol nyelv kommunikációs központú oktatását. A picik ezeken a foglalkozásokon sok-sok verssel, dallal, mondókával ismerkedhetnek meg, de elsajátíthatják a mindennapi élet alapszókincsét is. Célunk, hogy megszerettessük az angol nyelvet és kedvet teremtsünk az idegen nyelv tanulásához. Ezek a kis nyelvi csoportok ünnepi alkalmakkor angol nyelvi műsorral színesítik rendezvényeinket.

Új színfolt lesz, hogy a fakultációt választó kisdiákok az év végi bizonyítvány mellé egy művészeti kisbizonyítványt is kapnak.

A magasabb óraszámot nem a délelőtti tanítási időkeretben biztosítjuk, hanem a délutáni szabad órasávban (12-15 óráig). A szülők a kínálatból szabadon választhatnak, ez a választás egy tanévre szól. Ezeket az órákat évfolyam szinten szervezzük, kiscsoportban, és nem osztálykeretben. Így lehetősége van minden kisdiáknak, szülőnek tanító nénit választani, esetleg több fakultációt is kipróbálni.

Az V. kerületben intézményünk vállalta fel az SNI-s tanulók oktatását, amely ebben a tanévben indult első osztályban. Évfolyamonként csak egy V. kerületi tanuló integrálását tudjuk ellátni. Csak olyan tanulókkal tudunk foglalkozni, akik tanulási zavarral és nehézséggel küzdenek.

Valamennyi alsós osztály számára biztosítjuk a délutáni napközis foglalkozást. Ezek két részből állnak, 12-15 óráig tart a szabadidős órasáv, melynek keretében tanulóink levegőznek, manuális foglalkozásokon, szakkörökön és az úgynevezett fakultációs órákon vesznek részt. 15-16 óráig tart a tanulási idő.

A tanulási nehézséggel, zavarral küzdő gyermekek felzárkóztatását négy fejlesztő pedagógus és egy pszichológus segíti. Kerületi Nevelési Tanácsadó munkatársai bekapcsolódnak fejlesztő pedagógiai tevékenységébe. Logopédiai szolgáltatás is segíti a fejlesztést.

Tanulmányi versenyek: Szemere kupa, Szemere szövegértő verseny, Barangolás a könyvek birodalmában, Kalocsa Róza viselkedés kultúra verseny, rajz-, sport-, szavalóversenyek és Művészeti szemle teszi színesebbé diákjaink életét.

Szabadidős tevékenységek: Természetjáró szakkör, Ügye kezek, ISK foglalkozások, sportjátékok.

Vissza az előző oldalra

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ma Hajnalka névnapja van

Csengetési rend

1. óra     08:00 - 08:45
2. óra     09:00 - 09:45
3. óra     10:00 - 10:45
4. óra     10:55 - 11:40
5. óra     11:50 - 12:35
6. óra     12:45 - 13:30
7. óra     13:45 - 14:30

Időjárás