"A tudás megszerzése, annak továbbadása nagy tett. De még nagyobb annak megtartása, tovább mûvelése"

Események

Nincsenek események

Támogatás

Támogassa Ön is adója 1%-val
iskolánk Szemerések a
Szemeréért Alapítványát!

Adószám: 19673037-1-41

Bankszámlaszám:
10200823-22221575-00000000

Iskolánkban a következő tagozatok működnek:

    1. alsó tagozat 1-4. évfolyamig
    2. felső tagozat 5-8. évfolyamig

Intézményünk élete, története igen változatos. A Szemere tanári csapatának sok-sok nehézséggel kellett megküzdenie, de ezek az események egy megújult iskolát eredményeztek, amelyben előtérbe került a családias nevelés az oktató-nevelő munka hatékonyságának növelése.

Nevelési-oktatási céljaink: tanulóink gondolkodó, alkotó felnőtté, kreatív, önálló ismeretszerzésre képes emberré váljanak. Célunk, hogy tanulóinkban erősítsük a közösségi hovatartozást, az értékek megbecsülését, a hagyományok ápolását. Mindezeket a nevelési célokat, a 2004-05-ös tanévben átdolgozott, módosított alapdokumentumokban foglaltuk össze. Megalkottuk új Házirendünket,
Szervezeti Működési Szabályzatunkat, Beiskolázási Esélyegyenlőségi Tervünket Megújult oktatási struktúránkat Pedagógiai Programunkban fektettük le. A 2007-2008-as tanévben iskolánk feladatfinanszírozás szellemében dolgozta át a Pedagógiai Programját, amelyben célként tűztük ki, hogy tanulóinkkal elsajátíttatjuk a kompetencia alapú tudást. A nem szakrendszerű oktatás bevezetésének helyi formáit is kidolgoztuk. intézményünk fölvállalta kerületünkben a tanulási zavarral és nehézséggel küzdő gyermekek integrált oktatását. Csökkentettük a tanulók délelőtti megterhelését. A tehetséggondozás, a felzárkóztatás, a magasabb óraszámú szabadon választható tantárgyak oktatását a szabadidős órasávba helyeztük.


Iskolánkban 2005 júniusában nagy átalakítás történt. A Kálmán Imre utcai szárnyba a fenntartó az Alkotmány utcai iskolát helyezte el, amely sajátos nevelési igényű gyermekekkel foglalkozik.

Intézményünk közel 6000 m2-es területéből 1200 m2-t vesztett el. Tíz tanterem és könyvtárunk polcos kölcsönzője került át a szomszéd intézményhez. A 10 tanteremhiányt úgy tudtuk pótolni, hogy az első emeleten a nagy termekből kis termeket választottunk le, így sikerült elhelyeznünk a 13 alsós osztályt. A 13 osztályból 4 kislétszámú: a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekekkel foglalkozunk itt. A korábbi két melegítő konyha + étkező helyett egy uniós követelményeknek megfelelő 600 adagos melegítőkonyha + étkező készült el, mely 120 fő befogadására alkalmas.

Az intézményben diákjaink és pedagógusaink számára 82 db számítógép áll rendelkezésre, amit tanórákon, illetve fakultáció és szakköri foglalkozás keretében használhatnak.
Multimédiás eszközök fejlesztésére is nagy gondot fordítunk, 4 laptop, 4 projektor és kivetítő vásznak, interaktív táblák segítik a digitális oktatást. A média és mozgóképkultúra tanítását digitális fényképezőgépek és felvevő kamerák használatával oktatjuk a gyerekeknek.


Oktatási-pedagógiai munka színterei

21 Tanterem - ebből 9 alsós

10 Szaktanterem (ének, történelem, magyar, 2 biológia, földrajz, 3 informatika, nyelvi labor, fizika, kémia, matematika, rajz-média.

8 Kisterem - ebből 4 alsós 2 kisterem fejlesztő szobaként működik, melyekben fejlesztő pedagógusaink foglalkoznak a tanulási nehézséggel, tanulási zavarral küzdő gyermekekkel. Egy kisteremben pedig az iskola pszichológusa dolgozik.

Tornaterem (2 tornaterem található az épületben, illetve a pincében egy tornaszoba, egy jól felszerelt kondi terem, egy táncterem) ezen kívül Kálmán Imre utcai önkörmányzati tornatermet is használjuk.

1 DÖK szoba

 


Oktatást segítő helyiségek

Díszterem (konferencia terem)

110 fő részére alkalmas multimédiás audiovizuális hangtechnikai eszközökkel, vezeték nélküli internettel, légkondicionálóval felszerelt: meetingek, kiskonferenciák, tanácskozások, állófogadások rendezésére is alkalmas helyiség, de 120 színházi székkel és 16 m2-es színpaddal (dobogóval) berendezve alkalmas kisebb színházi rendezvények, műsorok bemutatására is. A Díszterem összenyitható az ebédlővel, így 220 fő befogadására alkalmas, (esküvők, bálok, ünnepélyek kisebb szalagavatók, egyéb rendezvények) az ebédlői részben kivetítő vásznon is követhetők az események.

 

 

Könyvtár - könyvtári kölcsönző+nyilvános olvasó+polcos olvasó.

Az átalakítás után új kialakítású könyvtárral gazdagodott intézményünk, amely alkalmas 40 ezer kötet befogadására. Jelenleg 31 ezer kötettel rendelkezik intézményünk. Könyvtárunkban őrizzük azokat az Anyakönyveket, amelyek hírességeink tanulmányi éveit szemlélteti (Radnóti Miklós, Oláh György)
Multimédiás eszközök segítik a könyvtári és az itt tartott egyéb tanórákat (projektor, számítógép, televízió, DVD, videó lejátszó, vezeték nélküli internet)


Egyéb kiszolgáló helységek

Ügyviteli helység, gazdasági iroda 8 db szertár, stúdió, dohányzó, orvosi szoba - a másik intézménnyel közös, megközelíthető átjáróval, sportudvar, konyha - HACCP előírás szerinti melegítő konyha, porta, gondnoki lakás, büfé, irattár, tanári melegítőkonyha, személyzeti WC-k, tanulói WC

 

 

 

 

Vissza az előző oldalra

Március 2019
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ma Hajnalka névnapja van

Csengetési rend

1. óra     08:00 - 08:45
2. óra     09:00 - 09:45
3. óra     10:00 - 10:45
4. óra     10:55 - 11:40
5. óra     11:50 - 12:35
6. óra     12:45 - 13:30
7. óra     13:45 - 14:30

Időjárás